top of page
  • Matěj Boruta

Investice skupiny Leverage (2/2)

Aktualizováno: 4. 5. 2021

V předchozím článku jsem představil první tři naše investice. Jak se ale investiční aktivity vyvíjely dále po roce 2015?


V roce 2017 jsme spustili pod vedením Jana Boruty projekt FérMakléři.cz - srovnávač realitních makléřů, který našim klientům doporučuje pouze prověřené a špičkové makléře. V roce 2019 jsme do společnosti přizvali dalšího investora, jež svou investicí valuoval společnost na 40 mil. Kč. Postupně jsme firemní procesy významně automatizovali, čímž jsme výrazně zredukovali náklady na provoz a za pomocí profesionálního marketingového týmu dnes (05/2021) generujeme stovky validních leadů na prodej nemovitosti měsíčně a každý rok se skrze nás prodají nemovitosti v hodnotě bezmála 1 mld. Kč.Na přelomu 2017 / 2018 Václav Liška spustil e-learningovou platformu Kideo.cz, která propojuje evropské děti s nejlepšími americkými pedagogy a přináší novou efektivní metodu výuky angličtiny. Aktuálně společnost organicky roste a má již více než 1000 pravidelných studentů.


V roce 2017 jsme založili fond Leverage Technology a přizvali jsme další investory do naší internetové strategie na poli elektronického obchodování (e-commerce). V roce 2019 jsme pak po dohodě s našimi investory realizovali skrze vlastní kapitál jejich výkup a založili společnost Leverage Holding, jež je stěžejní společností celé skupiny Leverage (LVRG).
V roce 2017 jsme vstoupili do společnosti Aukro, největšího českého aukčního online tržiště, kde jsme investovali desítky milionů korun. Aukro bylo čerstvě po migraci na novou platformu a cílem bylo stabilizovat společnost - platformu i strategii. To se podařilo v roce 2018, kdy jsme zvýšili svou účast až na 45%. V roce 2019 jsme společnost dostali do růstové fáze a zaměřujeme se na vylepšování a zjednodušování platformy, a zvyšování objemu zajímavého obsahu pro aukce. V témže roce jsme na palubu přizvali investiční skupinu Pale Fire Capital, za kterou stojí internetoví investoři Jan Bárta, Dušan Šenkypl a David Holý, kteří vykoupili původní společníky a podpořili společnost dalším kapitálem.V roce 2018 jsme vstoupili do společnosti Luigis Box - analytický nástroj, který dokáže nahradit online vyhledávač na jakémkoli online portále - zejména eshopech - a maximalizovat konverzi mezi návštěvností a počtem nákupů na e-shopu. Do projektu jsme investovali více než 10 mil. Kč a nastartovali meziměsíční růst tržeb o 10% až 30%. Za posledních několik měsíců se společnost dokázala dostat do zhruba 13 zemí Evropy a systematicky ji pomáháme se dostat hlavně do zemí okolo Slovenska - Česka, Polska, Rakouska, Rumunska a postupně i na Ukrajinu.Proč investujeme do online společností?


Technologie a peníze jsou užitečné hlavně tehdy, pokud nás osvobodí, abychom mohli lépe žít. Chceme svět lidem zjednodušovat. Věříme, že investice do internetových společností jsou smysluplnou cestou, jak zhodnocovat kapitál a posouvat svět efektivně kupředu.


Investujeme kapitál do společností, které šetří čas, zjednodušují práci a pomáhají lidem najít přesně to, co doopravdy chtějí.


Pro nás je to mnohem více než obchodní strategie. Je to vize, která si dává za cíl učinit tento svět lepším místem pro život.

Comments


bottom of page